شاهين بوستانی
Shahin Bostani
مقالاتبی بی سی فارسیتلويزيون من و توتماسکميته مستقل مميزی حرفه ای مردمی
تلويزيون
نقد های تلویزیونی
انتقاد بر ساختار بی بی سی
شاهين در اغماء
نظر و پاسخ
اخبار سينمايی
January, 2011


مقالات
RSS
محمد علی طالبی فيلمش را از جشنواره فجر خارج کرد
1/31/2011 4:54:33 AM
محمد علی طالبی فيلمش را از جشنواره فجر خارج کرد

 

اين خبر معتبر از طريق يکی از دوستان نزدیک آقای محمد علی طالبی، کارگردان فيلم "باد و مه  بدستم رسيد و  از من خواست تا در انتشار  آن او را ياری دهم.

 شاهين بوستانی – لندن – 24 ژانويه 2011


 محمد علی طالبی فيلمساز خوب و موفق  ایرانی از عدم نمایش فيلم جديدش در فستيوال فجر خبر داد. او در اين مورد گفت:"دوست داشتم با فیلم باد و مه، پیش از حضور در هر فستیوال خارجی در جشنواره کشورم شرکت کنم، اما بدلیل برخورد گزینشی مسئولان جشنواره، تصمیم به خارج نمودن آن از کل جشنواره فجرگرفتم تا در کنار دوستان فیلمساز دیگرم گوشه ای بنشینم و نظاره گر این روزگار باشم."

محمد علی طالبی در سال 1958 میلادی در تهران متولد شد و دررشته سینما در دانشگاه هنرتحصیل کرد. او بیش از 30 سال است که در زمینه نویسندگی و کارگردانی فیلم های کودکان و نوجوانان فعالیت دارد و فیلم های او  تاکنون در جشنواره های جهانی برلین ، کن جونیور، شیکاگو، سان دنس، نیویورک، مونترال ، تورنتو، توکیو، سیدنی، یونان، آمستردام وسایر جشنواره ها به نمایش درآمده اند.    

 

فيلم های طالبی برنده جوايزه متعدی در جشنواره های معتبر شده اند؛ فیلم چکمه (The Boots)  موفق به کسب جایزه گلدن گیت از بیست و هفتمین دوره فستیوال سانفرانسیسکو شد، و فیلم تیک تاک (Tick Tack) جایزه دوازدهمین جشنواره کودکان و نوجوانان شیکاگو را به خود اختصاص داد.  سایر فیلم های طالبی از جمله کیسه برنج، بید و باد، و تو آزادی نیز موفق به دریافت جوایز متعدد بین المللی از جشنواره های کودکان و نوجوانان ایران ، اتریش، رَن فرانسه ، فرانکفورت، المپیای یونان، هندوستان، بانکوک، ماردل پلاتا آرژانتین، زلین چک و سایر جشنواره ها شده اند.  پنج فیلم از طالبی در جشنواره فیلم مونیخ در سال 2003 میلادی در برنامه بزرگداشت بیست و یکمین دوره برگزاری آن به نمایش در آمد .


آثار طالبی نگاهی انسانی و عاطفی به زندگی کودکان و نوجوانان دارد و به نقد چالش های اجتماعی و تربیتی در این زمینه می پردازد. او از معدود فیلمسازان ایرانی است که بطور مستمر و با پشتکار به ساخت فیلم های کودکان و نوجوانان پرداخته است.

 

امروز چهارم بهمن ماه 1389، در صفحه 20 روزنامه تهران فهرست فیلم های جشنواره فيلم فجر به چاپ رسید، و فیلم "باد و مه"  در فهرست نمایش فیلم های این جشنواره اعلام شده است که بلافاصله اين خبر  توسط  کارگردان فيلم بشدت تکذیب شد. اما خوشبختانه اين فيلم برای بخش مسابقه "Generationفستيوال بين المللی برلين امسال انتخاب شده است و در تاريخ 16 فوريه اولين نمايش آن را نه در تهران بلکه در برلين شاهد خواهیم بود!  برای اين فيلمساز خوب ایرانی آرزوی موفقیت داریم.

 

 گزيده ای از فيلم های محمد علی طالبی:

شهر موش ها (1364)
مجموعه گل پامچال (1370)
چکمه (1371)
تیک تاک (1373)
کیسه برنج (1375)
بید و باد (1377)
تو آزادی (1379)
دیوار (1385)
باد و مه (1389)
علفزار(1389)

11 items total 1  2  3  4  5  ...  11 
مقالاتبی بی سی فارسیتلويزيون من و توتماسکميته مستقل مميزی حرفه ای مردمی

百度推荐:海南红三维装饰工程网 www.hnwww.net

百度推荐:河间市海祺免充气轮胎厂 www.tongle99.com

百度推荐:龙视觉 www.lsjds.com

百度推荐:中山市小鸭家电有限公司 www.xiaoyaaircon.com

百度推荐:大连沙河口区盛旺管道疏通服务部 www.shengwangguandao.com